Τίτλοι Προόδου και … ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

Κατηγορία: Ανακοινώσεις - Ενημερώσεις Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 13 Ιουνίου 2019

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες των μαθητών μας,

Με την υλοποίηση και της αποχαιρετιστήριας γιορτής μας το απόγευμα της Τρίτης ολοκληρώθηκε για όλους μας, μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς, μία ακόμη σχολική χρονιά.

Εκ μέρους και όλων των συναδέλφων μου εκπαιδευτικών του 3ου Δημ. Σχολείου Προσοτσάνης θέλω να σας εκφράσω τις θερμότατες ευχαριστίες μου για τη δημιουργική και απροβλημάτιστη  συνεργασία που είχαμε σε όλη τη διάρκεια του σχολικού έτους, για τον καθημερινό κόπο και την προσπάθεια που καταβάλλατε στη διάρκειά του προκειμένου να υποστηρίξετε τα παιδιά σας στη μαθησιακή τους προσπάθεια, για την αμέριστη υποστήριξή σας στις κάθε είδους πρωτοβουλίες που αναλάβαμε ως σχολείο και ως εκπαιδευτικοί, καθώς και για τη συμμετοχή σας στις από κοινού διοργανωμένες με το Σύλλογο Γονέων δράσεις που υλοποιήσαμε.  Πιστεύω – και ελπίζω να το συναποδέχεστε- ότι είχαμε μια πολύ παραγωγική και δημιουργική χρονιά σε όλους τους τομείς, αντάξια σε σημαντικό βαθμό των προσδοκιών μας και των απαιτήσεών μας κατά την έναρξή της.

Σας ενημερώνω ότι αύριο Πέμπτη 13/6 οι τάξεις μας θα κάνουν μικρές δίωρες εξορμήσεις αναψυχής στην πλατεία της Προσοτσάνης και στο κοντινό μας Πάρκο, ενώ την Παρασκευή 14/6 οι μαθητές μας θα προσέλθουν κανονικά στις 8:15, θα παραλάβουν από τους/τις δασκάλους/ες τους τους «Τίτλους Προόδου» ( οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης τους «Τίτλους Σπουδών» τους) και θα σχολάσουν στις 10:00. Τα λεωφορεία και για τα δύο δρομολόγια θα αναχωρήσουν στις 10:00 από το σχολείο μας. Το Ολοήμερο Πρόγραμμα ΔΕΝ θα λειτουργήσει. Η εγγραφή των μαθητών μας της ΣΤ΄ τάξης θα γίνει αυτεπάγγελτα από εμάς στο Γυμνάσιο Προσοτσάνης. Τέλος σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας θα είναι ανοικτό μέχρι και την Παρασκευή 21 Ιουνίου.

Σας ευχόμαστε ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ !!!

Χαράλαμπος Τσορτανίδης