Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος + Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος + 3ο Δημ. Σχολείο Προσοτσάνης = Γραμματόσημα!!

Κατηγορία: Περιβαλλοντικές δραστηριότητες Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 19 Οκτωβρίου 2020

Την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος αποφάσισαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης μας (2019-20) με τη δασκάλα τους κ. Βασιλειάδου Σταυρούλα να την γιορτάσουν με έναν ιδιαίτερα πρωτότυπο τρόπο: απαντώντας στη σχετική πρόταση του Ιδρύματος Σταύριος Νιάρχος ζωγράφισαν τα δικά τους γραμματόσημα! Τα έργα τους στάλθηκαν στο Ίδρυμα, επιλέχθηκαν, τυπώθηκαν με τη μορφή γραμματοσήμου και μας επιστράφηκαν μαζί και με την ευχαριστήρια συγχαρητήρια επιστολή του ιδρύματος! Μπράβο παιδιά, μπράβο κ. Σταυρούλα, μπράβο 3ο Δημοτικό!!