Γιορτή παιδικού βιβλίου 2019

Κατηγορία: Πολιτιστικές δραστηριότητες Δημοσιεύθηκε : Κυριακή, 07 Απριλίου 2019

"Τα βιβλία που δεν μπορέσαμε να διαβάσουμε στη ζωή μας, είναι τα όνειρα που ποτέ δεν ζήσαμε", λέει μια σοφή σκέψη σ' ένα ιερό βιβλίο! Πράγματι έτσι είναι... Γιατί κάθε βιβλίο είναι ένα όνειρο που κάποτε ήταν πραγματικότητα ή που κάποτε μπορεί να γίνει πραγματικότητα!

Παγκόσμια ημέρα παιδικού βιβλίου, πλατεία Προσοτσάνης, 3 Δημοτικά Σχολεία, Δημοτική Βιβλιοθήκη Προσοτσάνης ...

Μια πολύ όμορφη γιορτή αφιερωμένη στο παιδικό βιβλίο πραγματοποιήθηκε το πρωί της 2ης ημέρας του Απρίλη, από τις 8:30 έως τις 13:00, "εκτός των τειχών", στην κεντρική πλατεία της Προσοτσάνης! Την διοργάνωσαν η δημοτική βιβλιοθήκη μαζί με το 1ο, το 2ο και το 3ο Δημοτικό Σχολείο Προσοτσάνης, με αφορμή την παγκόσμια ημέρα παιδικού βιβλίου! Ήταν μια υπέροχη εμπειρία, με πολλές δραστηριότητες, για μαθητές και εκπαιδευτικούς! 8:30 έως τις 13:00.