Αγιασμός στο σχολείο μας για την έναρξη του σχολικού έτους 2021-22!

Κατηγορία: Πολιτιστικές δραστηριότητες Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 17 Σεπτεμβρίου 2021

Με την ευλογία του Ιερέα π. Κ. Ουρούμη και με τη συμμετοχή του Αντιδημάρχου Προσοτσάνης κ. Ν. Γρηγοριάδη και παρουσία αρκετών εκπαιδευτικών μας και δεκάδων γονέων τελέστηκε το πρωί της 13ης/9/2021 ο αγιασμός για την έναρξη του σχολικού έτους 2021-22 στη δυτική είσοδο του σχολείου μας. Παρόντες/ούσες οι μαθητές/τριες της Α΄ τάξης μας αλλά και της ΣΤ΄ τάξης (λόγω της συνεχιζόμενης επιδημίας του covid-19) ενώ οι υπόλοιποι/ες μαθητές/τριες παρακολούθησαν την τελετή στις αίθουσές τους ζωντανά μέσω διαδικτυακής σύνδεσης. Ο ιερέας, στη συνέχεια, επισκέφθηκε όλα τα παιδιά και τους/τις υπόλοιπους εκπαιδευτικούς μας και ευλόγησε όλους τους χώρους του κτιρίου μας. Συγκινητικές οι στιγμές για τα πρωτάκια μας που ξεκίνησαν ένα νέο σημαντικό ταξίδι στο νέο σχολείο τους αλλά και για τα παιδιά της ΣΤ΄ που ολοκληρώνουν την εφετινή σχολική χρονιά το δικό τους παρόμοιο ταξίδι στο σχολείο μας!