Συγκέντρωση ειδών για το Χαμόγελο του παιδιού

Κατηγορία: Πολιτιστικές δραστηριότητες Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 13 Δεκεμβρίου 2022

H συγκέντρωση των ειδών πρώτης ανάγκης για το ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ-  το παράρτημα της Καβάλας oλοκληρώθηκε την Παρασκευή 09/12/2022. Το κάλεσμά μας βρήκε θερμή ανταπόκριση στις καρδιές όλων των γονέων και κηδεμόνων! Ό,τι λιγότερο μπορούμε να πούμε σε όλους όσους συνέδραμαν: σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ! Το σχολείο μας (κατά τη ρήση του ποιητή Ο. Ελύτη) «ψήλωσε κάποιους πόντους, κι ο Θεός, σίγουρα, θα μας πει «ευχαριστώ» γι’ αυτό»! Τα προϊόντα-τρόφιμα και λοιπά είδη- που συγκεντρώθηκαν (3 γεμάτα χαρτοκιβώτια), μεταφέρθηκαν την ίδια μέρα  στο ΚΤΕΛ Δράμας από τον Διευθυντή του Σχολείου κ. Χ. Τσορτανίδη και τον εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής κ. Γ. Λάλα ώστε να φτάσουν στον προορισμό τους έγκαιρα για τις γιορτές.