Καλή χρονιά και τα φλουριά στους τυχερούς!

Κατηγορία: Τα νέα των Γονέων Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 08 Ιανουαρίου 2019

Την Τρίτη 8/1/2019, πριν καλά καλά ξεκινήσει το νέο σχολικό ταξίδι μας μέσα στο χρόνο, κόψαμε τις βασιλόπιτές μας!

Τι άγχος ήταν αυτό! Και τι χαρά ακολούθησε! Και τι νόστιμη που ήταν η πίτα!

Με την ευγενική χορηγία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, οι μαθητές μας, με αγωνία και χτυποκάρδι, διάλεξαν τη μικρή τους πίτα ο καθένας, την ψαχούλεψαν με αδημονία και ένας ή μία από αυτούς αναφώνησε: "το έτυχα!". Το δώρο; Ένα επιτραπέζιο παιχνίδι για τον/την κάθε τυχερό/ή!

Το ίδιο σκηνικό επαναλήφθηκε και στο γραφείο των εκπαιδευτικών και η τυχερή της όλης υπόθεσης ήταν, τελικά, η δασκάλα μας Μαρία Πουρνάρκα της Α΄ τάξης.

Καλή χρονιά παιδιά! Καλή χρονιά Μαρία! Σας ευχαριστούμε γονείς των παιδιών μας για την πρωτοβουλία σας! Ευχαριστούμε κ. Ευαγγελία και κ. Δέσποινα για τον κόπο σας!

Καλή χρονιά, με υγεία, καλοτυχία και αγάπη! Και όσοι στάθηκαν άτυχοι; ... του χρόνου!!!