Πρόγραμμα επισκέψεων και αλληλοενημερωτικών συναντήσεων γονέων & εκπαιδευτικών κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους 2020-21

Κατηγορία: Ώρες συνεργασίας με γονείς Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 22 Σεπτεμβρίου 2020

Για το πρόγραμμα επισκέψεων και αλληλοενημερωτικών συναντήσεων γονέων & εκπαιδευτικών κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους 2020-21

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών μας,

Σας ενημερώνω ότι κατά τη διάρκεια του τρέχοντος σχολικού έτους 2020-21 μπορείτε να επισκέπτεστε  το σχολείο μας για να συναντήσετε τους εκπαιδευτικούς του παιδιού σας - προκειμένου να ενημερωθείτε για τη μαθησιακή πρόοδό του και να συζητήσετε, ευρύτερα, για τη συμμετοχή του στη σχολική ζωή μας - συγκεκριμένες ημέρες και ώρες, σύμφωνα με το πρόγραμμα που επισυνάπτεται παρακάτω.

Επειδή, όμως, υπάρχει το ενδεχόμενο προγραμματισμένων ή απρόσμενων της τελευταίας στιγμής αδειών/απουσιών (αναρρωτικών, κανονικών κ.ά. αδειών, για επιμορφωτικούς σκοπούς, λόγω διδ. επισκέψεων, επισκέψεων υπηρεσιακών παραγόντων, αναπληρώσεων απουσιαζόντων κ.τ.λ.) των εκπαιδευτικών μας, οι συναντήσεις αυτές θα γίνονται ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ ΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΠΡΟΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ «ΡΑΝΤΕΒΟΥ» με τον/την εκπαιδευτικό: ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 8:30 ΕΩΣ ΤΙΣ 13:15   Ή  ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΤΙΘΕΣΤΕ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ, ΑΠΟ ΤΙΣ 8:30 ΕΩΣ ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ ΣΤΙΣ 10:00, ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΤΕ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ (2522021115) ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΗ ΣΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ. Ένα τηλεφώνημα, έστω και λίγη ώρα πριν από την επίσκεψή σας, θα αποτρέψει την άσκοπη μετακίνησή σας!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ:

Α΄ ΤΑΞΗ – ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ κάθε ΤΕΤΑΡΤΗ στις 11:45

Β΄ ΤΑΞΗ – ΤΣΙΡΑΜΠΙΔΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ: κάθε ΤΕΤΑΡΤΗ στις 11:45

Γ΄ ΤΑΞΗ – ΜΑΛΛΙΑΡΙΔΟΥ ΖΩΗ: κάθε ΤΡΙΤΗ στις 11:45

Δ1΄ ΤΑΞΗ – ΖΑΓΟΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ: κάθε ΔΕΥΤΕΡΑ στις 11:45

Δ2΄ ΤΑΞΗ – ΠΟΥΡΝΑΡΚΑ ΜΑΡΙΑ: κάθε ΔΕΥΤΕΡΑ στις 12:30

Ε΄ ΤΑΞΗ – ΨΩΜΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ: κάθε ΤΡΙΤΗ στις 11:45

ΣΤ΄ ΤΑΞΗ – ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ:  κάθε ΤΕΤΑΡΤΗ στις 11:45

ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΝΑΛΜΠΑΝΤΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ: κάθε ΔΕΥΤΕΡΑ στις 16:00

ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ – ΛΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: κάθε ΠΕΜΠΤΗ στις 13:15

ΑΓΓΛΙΚΑ – ΤΣΑΚΙΡΔΑΗ ΕΛΠΙΔΑ: κάθε ΠΕΜΠΤΗ στις 13:15

ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ – ΒΑΡΑΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ: κάθε ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ στις 13:15

ΓΑΛΛΙΚΑ – ΜΟΥΖΟΥΚΗ ΝΙΚΗ: κάθε ΔΕΥΤΕΡΑ στις 12:30

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ – ΠΕΧΛΙΒΑΝΗ ΦΩΤΕΙΝΗ: κάθε ΠΕΜΠΤΗ στις 10:45

ΜΟΥΣΙΚΗ – ΚΟΚΟΡΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ: κάθε ΠΕΜΠΤΗ στις 13:15

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΓΩΓΗ – ΚΩΣΤΟΥΔΗ ΣΤΕΛΛΑ: κάθε ΔΕΥΤΕΡΑ στις 13:15

Το πρόγραμμα θα αρχίσει να εφαρμόζεται/ισχύει από τη Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2020.

Σας παρακαλώ, αγαπητοί γονείς, προσπαθήστε να μην ξεπερνάτε το χρόνο των 15 περίπου λεπτών κατά συνάντηση, ιδιαίτερα όταν περιμένουν και άλλοι γονείς για να συζητήσουν με τον/την εκπαιδευτικό. Από την πλευρά μας θα συμφωνούμε έως και 4 συναντήσεις για κάθε συγκεκριμένη ημέρα, οι υπόλοιπες θα αναβάλλονται για την επόμενη εβδομάδα.

Η δασκάλα της Α΄ τάξης μας έχει, ήδη, προγραμματίσει απογευματινή συνάντηση με τους γονείς των μαθητών/τριών της σε ιδιωτικό χώρο εκτός σχολείου.

Οι συναντήσεις θα γίνονται όσο και όταν ο καιρός το επιτρέπει στο χώρο της εισόδου μας στο ξύλινο παγκάκι μας και αργότερα (ή ταυτόχρονα) στο σαλονάκι υποδοχής του δυτικού αιθρίου μας με τη χρήση προστατευτικών μέτρων (μάσκας & αντισηπτικού).

Σας παρακαλώ μην τηλεφωνείτε πολλές ημέρες πριν για να κλείσετε ένα ραντεβού, τηλεφωνήστε την παραμονή της προτιθέμενης επίσκεψής σας ή ανήμερα έως τις 10:00.

Για έκτακτα και επείγοντα συμβάντα & ανάγκες επικοινωνίας που θα προκύψουν, σας παρακαλώ τηλεφωνήστε μας για να εξετάσουμε τη δυνατότητα συνάντησής σας εκτός προγράμματος με κάποιον/α εκπαιδευτικό.

Με τους εκπαιδευτικούς μας μπορείτε να επικοινωνείτε και με ηλεκτρονική αλληλογραφία στα προσωπικά τους e-mails κατά την τακτική που ακολουθεί ο/η καθένας/μιά και σας την έχει κοινοποιήσει.

Προσωπικά, εγώ ο ίδιος είμαι στη διάθεσή σας για προσωπικές συναντήσεις (με προηγούμενη τηλεφωνική προσυνεννόηση καθημερινά από τις 8:15 έως στις 13:00) αλλά και δια τηλεφώνου συνεννοήσεις καθημερινά από τις 8:15 έως στις 13:00 καθώς και για έκτακτες σοβαρές ανάγκες το απόγευμα από τις 18:00 έως στις 21:00.

Το ανωτέρω πρόγραμμα θα βρίσκεται μονίμως αναρτημένο στην ιστοσελίδα μας προς ενημέρωσή σας!

Ο Δ/ντής του 3ου Δ.Σ. Προσοτσάνης

Χαράλαμπος Τσορτανίδης